Drewniane domy są najbardziej ekologiczne
Domy z drewna zyskują w naszym kraju coraz większą popularność i stają się doskonałą alternatywą dla domów budowanych w klasyczny sposób. Współczesna technologia produkowania drewnianych domów pozwala na stawianie konstrukcji trwałych i wytrzymałych. Atutem domów drewnianych jest ich niska energochłonność związana z sezonowym ogrzewaniem pomieszczeń mieszkalnych. Drewno jest doskonałym surowcem o stosunkowo dużym współczynniku izolacji termicznej. Dzięki temu ściany domu z drewna są ciepłe.
Wolnostojące drewniane domy ekologiczne umożliwiają spokojne życie wolne od sąsiedztwa. Nie trzeba dzielić swojej przestrzeni życiowej jak to często bywa w przypadku domów szeregowych lub innych projektów deweloperskich o dużym zagęszczeniu mieszkańców i zaludnieniu. Ogromną zaletą domów z drewna jest to, że przy ich konstruowaniu nie stosuje się żadnych substancji toksycznych, które mogłyby się wydzielać do wnętrza domu w czasie późniejszej eksploatacji po zamieszkaniu i wprowadzeniu się. Ludzie coraz częściej wybierają ekologiczne rozwiązania budowlane. Do głównych zalet drewnianych domów ekologicznych zalicza się:
• nietoksyczność,
• ekonomiczność,
• niskie koszty wykonania,
• wytrzymałość,
• estetykę i pozytywny wpływ na zdrowie,
• dobrą izolację domu.
W produkcji takich domów używa się w pełni ekologicznych materiałów, takich które sprzyjają środowisku i zdrowiu mieszkańców. Niestosuje się w nich niezdrowych standardów budownictwa jak papa, styropian, czy płyty OSB. Zamiast tego używa się wyłącznie materiałów ekologicznych, energooszczędnych. Dzięki temu uzyskuje się wspaniały mikroklimat wewnętrzny, charakterystyczny jedynie dla domów drewnianych. Tylko takie materiały pozwalają zapewnić pełną wentylację ścian, co pozwala na oddychania i odpoczynek niezależnie od pory roku. Do zabezpieczenia budynku i zwiększenia jego żywotności stosuje się wysokiej jakości impregnaty ekologiczne. Dzięki stosowanej najnowszej technologii drewniane domy ekologiczne mogą zostać zbudowane od podstaw w terminie od kilku do kilkunastu dni roboczych. Nieporównywalnie szybciej niż w przypadku tradycyjnego budownictwa.